SHARE

February 22

At Indio, Calif. (ESPN2/ESPN Deportes):

Joseph Diaz Jr. vs. Victor Terrazas, 10 rounds, featherweights

Vergil Ortiz Jr. vs. Jesus Alvarez, 8 rounds, junior welterweights

Christian Gonzalez vs. Rey Perez, 8 rounds, lightweights

Manny Robles III vs. Martin Cardona, 8 rounds, featherweights

Edgar Valerio vs. Victor Proa, 8 rounds, featherweights

Hector Tanajara Jr. vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights

Genaro Gamez vs. TBA, 8 rounds, lightweights

February 23

At Kissimmee, Fla. (Telemundo):

Jonathan Gonzalez vs. Ricardo Rodriguez, 10 rounds, flyweights

At Lincoln, R.I.:

Ray Oliveira Jr. vs. Edwin Soto, 8 rounds, junior middleweights

Aleksandra Magdziak vs. Natasha Spence, rematch, 8 rounds, female welterweights

Vladine Biosse vs. Antowyan Aikens, 6 rounds, super middleweights

Juiseppe Cusumano vs. Fred Latham, 6 rounds, heavyweights

Jamaine Ortiz vs. Victor Rosas, 6 rounds, lightweights

Anthony Marsella Jr. vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

Nicky DeQuattro vs. Carlos Galindo, 4 rounds, junior welterweights

Michael Valentin vs. Luis Rivera, 4 rounds, lightweights

Miguel Ortiz vs. Wilson Mascarenhas, 4 rounds, welterweights

Ricky Delossantos vs. Efren Nunez, 4 rounds, featherweights

February 24

At Inglewood, Calif. (HBO):

Srisaket Sor Rungvisai vs. Juan Francisco Estrada, 12 rounds, for the World Junior Bantamweight Title

Carlos Cuadras vs. McWilliams Arroyo, 10 rounds, junior bantamweights

Donnie Nietes vs. Juan Carlos Reveco, 12 rounds, flyweights

Brian Viloria vs. Artem Dalakian, 12 rounds, flyweights

Pedro Duran vs. Enrique Tinoco, 8 rounds, lightweights

Mario Ramos vs. Oscar Eduardo Quezada, 6 rounds, featherweights

Louisa Hawton vs. Anahi Torres, 8 rounds, female flyweights

At Phoenix (ironboy.com):

Carlos Castro vs. Alexis Santiago, 10 rounds, junior featherweights

Christian Esquivel vs. Francisco De Vaca, 10 rounds, featherweights

Cesar Barraza vs. Fidel Hernandez, 6 rounds, light heavyweights

Abel Ramos vs. TBA, 4 or 6 rounds, welterweights

Adrian Servin vs. Yoie Ramirez, 4 rounds, flyweights

Edgar Ortiz vs. Chris Scala, 4 rounds, bantamweights

Oswaldo Cortz vs. Dante Stone, 4 rounds, heavyweights

Eduardo Ayala vs. Lenny Corea, 4 rounds, super middleweights

At London:

Anthony Yarde vs. Tony Averlant, 10 or 12 rounds, light heavyweights

Daniel Dubois vs. DL Jones, 10 rounds, heavyweights

Zelfa Barrett vs. Ronnie Clark, 10 rounds, junior lightweights

Joe Pigford vs. TBA, 8 rounds, junior middleweights

Archie Sharp vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights

Boy Jones Jr. vs. Reynaldo Mora, 8 rounds, lightweights

Ryan Garner vs. TBA, 4 rounds, featherweights

Hamzah Sheeraz vs. TBA, 4 rounds, welterweights

Umar Sadiq vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

Harvey Horn vs. Gary Reeve, 4 rounds, flyweights

Mohammed Bilal Ali vs. TBA, 4 rounds, lightweights

At Atlantic City:

Thomas LaManna vs. Gabriel Bracero, 10 rounds, welterweights

Tommy Rainone vs. Eduardo Flores, 8 rounds, welterweights

Frederick Julan vs. Bill Bailey, 8 rounds, light heavyweights

Darren Goodall vs. Edgar Perez, 4 rounds, light heavyweights

Jahmal Dyer vs. Venderley Miranda, 4 rounds, lightweights

Mike Rashid vs. Darius Taylor, 4 rounds, heavyweights

Ernesto Perez vs. Steve Moore, 4 rounds, welterweights

Omar Kabary Salem vs. Leon DeShields, 4 rounds, middleweights

Osnel Charles vs. Laquan Lewis, 4 rounds, junior welterweights

Donald Smith vs. Andrew Bentley, 4 rounds, junior lightweights

At Melbourne, Australia:

Jason Moloney vs. Immanuel Naidjala, 12 rounds, for Commonwealth bantamweight title

Rene Dacquel vs. Andrew Moloney, 12 rounds, junior bantamweights

At Nuremberg, Germany:

Callum Smith vs. Juergen Braehmer, 12 rounds, super middleweights, World Boxing Super Series semifinals

At Rome, Italy:

Alessandro Goddi vs. Kamil Szeremeta, 12 rounds, for vacant European middleweight title

February 25

At Manchester, England:

Lewis Ritson vs. Joe Murray, 12 rounds, for British lightweight title

Jordan Gill vs. Jason Cunningham, 10 rounds, featherweights

February 28

At Tokyo:

Danny Roman vs. Ryo Matsumoto, 12 rounds, junior featherweights

MARCH

March 1

At Tokyo (beIN Sports Espanol, tape delay):

Luis Nery vs. Shinsuke Yamanaka, rematch, 12 rounds, bantamweights

Ryosuke Iwasa vs. Ernesto Saulong, 12 rounds, junior featherweights

March 2

At Mexico City (Telemundo):

Boxeo Teleumundo

At London:

Josh Kennedy vs. Brett Fidoe, 8 rounds, junior featherweights

Sanjeev Sahota vs. TBA, 8 rounds, welterweights

D.P Carr vs. Paul Holt, 6 rounds, junior lightweights

Zak Chelli vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

Charlie Duffield vs. Chris Nixon, 6 rounds, light heavyweights

Charlie Driscoll vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

Jake Pettitt vs. TBA, 4 rounds, flyweights

Harley Benn vs. Gary Cooper, 4 rounds, super middleweights

Alfie Price vs. Andy Harris, 4 rounds, lightweights

Tony Vincent vs. TBA, 4 rounds, lightweights

At Philadelphia:

Christian Carto vs. James Smith, 8 rounds, bantamweights

Christopher Brooker vs. Jamaal Davis, 8 rounds, super middleweights

Tyrone Crawley Jr. vs. Anthony Mercado, 8 rounds, junior welterweights

David Gonzales vs. Victor Vazquez, 8 rounds, junior welterweights

Marcus Bates vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

Carlos Rosario vs. Seifullah Wise, 8 rounds, junior lightweights

Darius Ervin vs. Jesus Perez, 6 rounds, junior welterweights

Jerrod Miner vs. Rondarrius Hunter, 4 rounds, junior bantamweights

At Elk Grove, Ill.:

Tommy Hughes vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

Tervel Pulev vs. Tristen James, 6 rounds, cruiserweights

Anthony Abbruzzese vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Gorjan Slaveski vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

Matt Cameron vs. Travis Fulton, 4 rounds, heavyweights

Andre Shepard vs. TBA, 4 rounds, lightweights

Oscar Ortiz vs. Chris Kimble, 4 rounds, junior middleweights

March 3

At New York (Showtime):

Deontay Wilder vs. Luis Ortiz, 12 rounds, heavyweights

Jermall Charlo vs. Hugo Centeno, 12 rounds, middleweights

Andre Dirrell vs. Jose Uzcategui, rematch, 12 rounds, super middleweights

At New York (HBO):

Sergey Kovalev vs. Igor Mikhalkin, 12 rounds, light heavyweights

Dmitry Bivol vs. Sullivan Barrera, 12 rounds, light heavyweights

Vaughn Alexander vs. Jaime Solorio, 10 rounds, middleweights

Frank Galarza vs. Ed Paredes, 8 rounds, junior middleweights

Bakhram Murtazaliev vs. Kenneth McNeil, 10 rounds, junior middleweights

Alexey Evchenko vs. Khiary Gray-Pitts, 8 rounds, welterweights

Meiirim Nursultanov vs. Alejandro Torres, 6 rounds, middleweights

Madiyar Ashkeyev vs. Jose Antonio Abreu, 6 rounds, junior middleweights

LeShawn Rodriguez vs. Martez Jackson, 6 rounds, middleweights

Ismael Villarreal vs. Anthony Woods, 4 rounds, junior middleweights

Cassius Chaney vs. Tim Washington, 6 rounds, heavyweights

At TBA, Mexico (beIn Sports Espanol):

Jose Zepeda vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

At Paris:

Brian Castano vs. Cedric Vitu, 12 rounds, junior middleweights

Michel Soro vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

Money Powel IV vs. TBA, 6 rounds, middleweights

At Guayanabo, Puerto Rico:

Juan Manuel Lopez vs. Jayson Velez, 12 rounds, junior lightweights

At Cologne, Germany:

Avni Yildirim vs. Derek Edwards, 12 rounds, super middleweights

At Sheffield, England:

Kell Brook vs. Sergey Rabchenko, 10 or 12 rounds, junior middleweights

Gamal Yafai vs. Gavin McDonnell, 12 rounds, junior featherweights

Lenroy Thomas vs. David Allen, rematch, 12 rounds, for Thomas’ Commonwealth heavyweight title

Lee Appleyard vs. Atif Shafiq, 10 rounds, junior welterweights

Kid Galahad vs. TBA, 10 or 12 rounds, featherweights

Sam Eggington vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

At Weissenfels, Germany:

Serhiy Demschenko vs. Dominic Boesel, 12 rounds, for vacant European light heavyweight title

At Kempton Park, South Africa

Kevin Lerena vs. Dmytro Kucher, 12 rounds, cruiserweights

At Brentwood, England:

Matt McCarthy vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

Larry Ekundayo vs. TBA, 6 rounds, welterweights

At Glasgow, Scotland

Josh Taylor vs. Humberto Soto, 12 rounds, junior lightweights

Jason Easton vs. Glenn Foot, 12 rounds, for vacant Commonwealth junior welterweight title

Charlie Flynn vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Lee McGregor vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

Chantelle Cameron vs. TBA, 10 rounds, female lightweights

Martin Bakole vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

Joe Ham vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

Iain Trotter vs. TBA, 4 or 6 rounds, super middleweights

March 6

At Chonburi, Thailand:

Knockout CP Freshmart vs. Toto Landero, 12 rounds, strawweights

March 9

At Costa Mesa, Calif. (ESPN Deportes/same-day tape ESPN2):

Ronny Rios vs. Azat Hovhannisyan, 10 rounds, junior featherweights

Alexis Rocha vs. TBA, 8 rounds, welterweights

Marvin Cabrera vs. TBA, 8 rounds, junior middleweights

Joseph Aguirre vs. TBA, 8 rounds lightweights

At Deadwood, South Dakota (Showtime):

Regis Prograis vs. Julius Indongo, 12 rounds, junior welterweights

Ivan Baranchyk vs. Anthony Yigit, 12 rounds, junior welterweights

At Mexico City (Telemundo):

Boxeo Teleumundo

At Bensalem, Pa.:

Avery Sparrow vs. Jesus Serrano, 8 rounds, junior lightweights

John Joe Nevin vs. Alex Torres Rynn, 8 rounds, lightweights

Jerome Conquest vs. Tyrone Luckey, 6 rounds, lightweights

Isaiah Wise vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

Marcel Rivers vs. TBA, 4 rounds, welterweights

Nahir Albright vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

Gerardo Martinez vs. Vinnie Denierio, 4 rounds, lightweights

March 10

At Carson, Calif. (ESPN/ESPN Deportes):

Oscar Valdez vs. Scott Quigg, 12 rounds, featherweights

Andy Vences vs. Erick DeLeon, 10 rounds, junior lightweights

Arnold Barboza Jr. vs. Mike Reed, 10 rounds, junior welterweights

Alex Saucedo vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

Esquiva Falcao vs. Salim Larbi, 10 rounds, middleweights

Mikaela Mayer vs. TBA, 6 rounds, female lightweights

Andy Ruiz vs. Devin Vargas, 8 rounds, heavyweights

At San Antonio (Showtime):

Sergey Lipinets vs. Mikey Garcia, 12 rounds, junior welterweights

Rances Barthelemy vs. Kiryl Relikh, 12 rounds, junior welterweights

Richard Commey vs. Alejandro Luna, 12 rounds, lightweights

Mario Barrios vs. Eudy Bernardo, 10 rounds, junior welterweights

Brandon Figueroa vs. Jonathan Aguilar, 8 rounds, junior featherweights

Josesito Lopez vs. Hector Munoz, 8 or 10 rounds, welterweights

Alejandro Guerrero vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Robert Rodriguez vs. Giovanni Noriega, 4 rounds, junior bantamweights

Eimantas Stanionis vs. TBA, 8 rounds, welterweights

Efe Ajagba vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

Efetobor Apochi vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

At TBA, Mexico (beIn Sports Espanol):

Ramon Alvarez vs. TBA, junior middleweights

At Struer, Denmark:

Dina Thorslund vs. Alicia Ashley, 10 rounds, junior featherweights

Dennis Ceylan vs. Jesus Sanchez, 10 rounds, featherweights

At New York:

Real Deal Boxing

At Toowoomba, Australia:

Jack Asis vs. Rivan Cesaire, 5 rounds, junior lightweights

At Braunlage, Germany:

Howik Bebraham vs. Fedor Papazov, 12 rounds, lightweights

Petar Milas vs. Kevin Johnson, 10 rounds, heavyweights

March 16

At Los Angeles (Estrella TV):

LA Fight Club

At TBA (Telemundo):

Boxeo Teleumundo

March 17

At New York (ESPN/ESPN Deportes):

Jose Ramirez vs. Amir Imam, 12 rounds, junior welterweights

Michael Conlan vs. TBA, 6 or 8 rounds, featherweights

Oleksandr Gvozdyk vs. Mehdi Amar, 12 rounds, light heavyweights

Felix Verdejo vs. Antonio Lozada Jr., 8 or 10 rounds, lightweights

Christopher Diaz vs. Julio Berraza, 10 rounds, junior lightweights

Jean Carlos Rivera vs. Jose Haro, 8 rounds, featherweights

Joseph Adorno vs. Ivan de la Madrid, 4 rounds, junior lightweights

At Sydney, Australia:

Darragh Foley vs. Steven Wilcox, 12 rounds, junior welterweights

Ben Savva vs. Kyron Dryden, 12 rounds, welterweights

Haithem Lammouz vs. Gaige Ireland, 10 rounds, lightweights

At Hannover, Germany:

Patrick Wojcicki vs. Ronny Mittag, 12 rounds, middleweights

At Santo Domingo, Dominican Republic:

Wilfredo Mendez vs. Leyman Benavides, 10 rounds, strawweights

March 18

At Kobe, Japan:

Ryuya Yamanaka vs. Moises Calleros, 12 rounds, strawweights

March 22

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

Golden Boy Boxing

March 24

At Ponce, Puerto Rico (ESPN/ESPN Deportes):

Jose Martinez vs. Alejandro Santiago, rematch, 10 rounds, junior bantamweights

Joshua Franco vs. Lucas Fernandez, 10 rounds, junior bantamweights

Danielito Zorrilla vs. Regino Canalas, 6 rounds, junior welterweights

Zachary Ochoa vs. Ryan Pino, 6 rounds, junior welterweights

Kevin Nieves vs. Edgardi Rivera, 6 rounds, lightweights

Jose Bartelomei vs. Miguel Ortiz, 4 rounds, junior lightweights

Rashidi Ellis vs. TBA, 8 rounds, welterweights

Juan Camacho vs. TBA, 4 rounds, junior bantamweights

Edwin Valentin vs. TBA, 6 rounds, bantamweights

Josean Serra vs. TBA, 6 rounds, junior flyweights

At London:

Dillian Whyte vs. Lucas Browne, 12 rounds, heavyweights

Frank Buglioni vs. Callum Johnson, 12 rounds, for Buglioni’s British light heavyweight title

At Marseille, France:

Ryad Merhy vs. Arsen Goulamirian, 12 rounds, cruiserweights

At Birmingham, England:

Frankie Gavin vs. Bethuel Ushona, 12 rounds, welterweights

At Narva, Estonia:

Elena Gradinar vs. Olivia Gerula, 10 rounds, female featherweights

March 31

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

Golden Boy Boxing

At Cardiff, Wales (Showtime):

Anthony Joshua vs. Joseph Parker, 12 rounds, heavyweights

Alexander Povetkin vs. David Price, 12 rounds, heavyweights

Ryan Burnett vs. Yonfrez Parejo, 12 rounds, bantamweights

APRIL

April 6

At Los Angeles (Estrella TV):

LA Fight Club

April 7

At TBA (Showtime):

Jarrett Hurd vs. Erislandy Lara, 12 rounds, junior middleweights

At San Juan, Puerto Rico:

Angel Acosta vs. Ryuji Hara, 12 rounds, flyweights

At Paris:

Tony Yoka vs. TBA, 8 rounds, heavyweights

April 13

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

Golden Boy Boxing

April 14

At London:

Billy Joe Saunders vs. Martin Murray, 12 rounds, middleweights

Terry Flanagan vs. Maurice Hooker, 12 rounds, junior welterweights

Ohara Davies vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior welterweights

April 15

At Yokohama, Japan:

Ryota Murata vs. Felice Blandamura, 12 rounds, middleweights

April 19

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

Golden Boy Boxing

April 20

At Singapore:

Michael Dasmarinas vs. Karim Guerfl, 12 rounds, bantamweights

April 21

At TBA (Showtime):

Adrien Broner vs. Omar Figueroa, 12 rounds, junior welterweights

Gervonta Davis vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior lightweights

At Belfast, Northern Ireland:

Carl Frampton vs. Nonito Donaire, 12 rounds, featherweights

Jono Carroll vs. Marco McCullough, 12 rounds, junior lightweights

Tyrone McKenna vs. Philip Sutcliffe Jr., 10 rounds, junior welterweights

Conrad Cummings vs. Luke Keeler, 10 rounds, middleweights

At Liverpool, England:

Amir Khan vs. Phil Lo Greco, 12 rounds, welterweights

San Dodd vs. Tommy Coyle, 12 rounds, for Dodd’s Commonwealth lightweight title

Conor Benn vs. TBA, 6 rounds, welterweights

April 28

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

Top Rank on ESPN

At New York (HBO):

Daniel Jacobs vs. TBA, 12 rounds, middleweights

Jarrell “Big Baby” Miller vs. TBA, 10 or 12 rounds, heavyweights

April 29

At Yesan City, South Korea:

Carlo Magali vs. Yoon Sung Kim, 12 rounds, junior lightweights

MAY

May 4

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

Golden Boy Boxing

May 5

At TBA (HBO PPV):

Saul Alvarez vs. Gennady Golovkin II, 12 rounds, for the World Middleweight Title

At London:

Tony Bellew vs. David Haye II, 12 rounds, heavyweights

May 11

At Jeddah, Saudi Arabia:

Oleksandr Usyk vs. Murat Gassiev, 12 rounds, for the World Cruiserweight Title, World Boxing Super Series final

May 12

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

Top Rank on ESPN

May 17

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

Golden Boy Boxing

May 19

At New York (Showtime):

Keith Thurman vs. TBA, 12 rounds, welterweights

At Montreal (Showtime):

Adonis Stevenson vs. Badou Jack, 12 rounds, for the World Light Heavyweight Title

Eleider “Storm” Alvarez vs. TBA, 10 or 12 rounds, light heavyweights

At Leeds, England:

Lee Selby vs. Josh Warrington, 12 rounds, featherweights

JUNE

June 1

At Los Angeles (Estrella TV):

LA Fight Club

June 8

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

Golden Boy Boxing

June 9

At Los Angeles (Showtime):

Leo Santa Cruz vs. Abner Mares, rematch, 12 rounds, featherweights

Jermell Charlo vs. TBA, 12 rounds, junior middleweights

June 15

At New York (ESPN/ESPN Deportes):

Top Rank on ESPN

June 16

At Dallas (Showtime):

Errol Spence Jr. vs. TBA, 12 rounds, welterweights

June 30

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

Top Rank on ESPN

JULY

July 6

At Los Angeles (Estrella TV):

LA Fight Club

July 7

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

Top Rank on ESPN

July 14

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

Top Rank on ESPN

AUGUST

Aug. 10

At Los Angeles (Estrella TV):

LA Fight Club

OCTOBER

Oct. 12

At Los Angeles (Estrella TV):

LA Fight Club